Psikolog Ege Ebrar Önür kollarını sıvadı… Filistin için ‘3 dakika’ protestosu

İsrail – Hamas savaşı 7 Ekim’den beri masumların canına mal olmaya devam ediyor. Klinik Psikolog Ege Ebrar Önür, Instagram hesabı üzerinden yaptığı çağrıyla farkındalık projesini duyurdu. Filistin’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek isteyen Önür, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda saat 19.19’da 3 dakikalık teknolojik aletleri kapatma eylemini aktardı. Önür, Instagram hesabından “Kum Zerresi Dünyanın Cüretkar Varlıkları… “Çocukların ve masum insanların öldüğü hiç bir dava haklı değildir!”

Ulu önder gazi Mustafa Kemal Atatürk “Savaş zaruri ve hayati olmalıdır. Milletin hayatı tehlikeye maruz kalmadıkça savaş bir cinayettir.” sözü ile bu duruma adeta yıllar öncesinde vurgu yapmıştır. Herkesin kabul ettiği büyük bir askeri dehanın dahi savaş hakkındaki bu sözleri bizlere nasıl davranılması gerektiği noktasında büyük bir örnek teşkil etmelidir. Bügün Filistin’de savaş adı altında devam etmekte olan çok ciddi bir soykırım ve katliam varlığını sürdürmektedir. 21.yy’da dahi böylesi bir zulmün gerçekleştiği dünyada insan haklarının ihlal edildiği ve bunun çok ciddi bir insanlık suçu olduğunu söylemek mümkündür. Bu hususta bizlerin yapabileceği şeyler sınırlı olmakla birlikte toplumsal farkındalık bilinci oluşturmak ve yapılmakta olan yanlış girişimlere “dur” demek yine bizlerin elinde olan bir olgudur.

Ben Klnk. Psk. Ege Ebrar Önür. 2.si gerçekleştirilecek olan, SAVAŞ DURMAZSA DÜNYA DURSUN eylemi 19 MAYIS Gençlik ve Spor Bayramı’nda saat tam 19:19’da 3 dakika boyunca tüm teknolojik aletlerin kapanması, olduğumuz yerde sabit bir şekilde hiç bir şeyle ilgilenmeden durmamız ile gerçekleştirilecektir. #savaşdurmazsadünyadursun etiketi ile kendi hesaplarınızdan sizler de paylaşımda bulunarak bu farkındalık projesine destek olabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir